5 Sağlıklı Smoothie Tarifi

Sağlıklı ve hafif beslenmek için sizler için hazırladık tam 5 sağlıklı smoothie tarifi.

1: Muzlu Ballı Smoothie

(Malzemeler: Bir adet dilimlenmiş muz, bir tatlı kaşığı çiçek balı, bir tutam tarçın, bir kâse yağsız yoğurt)

Bir adet dilimlenmiş muz, bir tatlı kaşığı bal ve bir tutam tarçını eklediğiniz bir kâse yağsız yoğurdu damak tadınıza göre buz ekleyerek karıştırıcıda on saniye çevirerek sağlıklı bir karışım elde edebilirsiniz.

2: Yeşil Çaylı Böğürtlenli Smoothie

(Malzemeler: Bir fincan yeni kaynamış sıcak su, bir poşet sallama yeşil çay, yarım bardak soya sütü ya da yağsız süt, on adet böğürtlen)

Bir fincanda sıcak suyla hazırladığınız sallama yeşil çayı önceden yarım bardak soya sütü ya da yağsız süt eklediğiniz karıştırıcıya dökün ardından iki küp buzla on adet dondurulmuş ya da taze böğürtlen ekleyerek tarifteki karışımı tamamlayıp bir süre karıştırıcıyı çalıştırın.

3: Çilek Kivi Rüyası

(Malzemeler: İki bardak yağsız süt ya da soya sütü, beş adet kivi, altı tane çilek)

İki bardak yağsız sütü yahut soya sütünü beş adet soyulmuş kivi ve önceden yıkadığınız altı çileği mikserde çırpıp servis edin.

4: Kayısılı Narenciye Smoothie

(Malzemeler: Bir kâse yağsız yoğurt, beş tane kayısı, rendelenmiş portakal kabuğu, iki çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu, bir iki tutam vanilya)

Bir kâse yağsız yoğurdu beş adet yıkanıp çekirdekleri ayıklanmış kayısı iki tutam rendelenmiş portakal kabuğu, iki çorba kaşığı limon suyu, vanilya ve bir avuç buzla miksere atıp rengi değişene kadar çırpın.

5: Yaz Kahvesi

(Malzemeler: Yeni kaynatılmış bir fincan sıcak su, bir bardak yarım yağlı süt, bir tatlı kaşığı çözünebilir kahve, vanilya, Hindistan cevizi, 5 adet dilimlenmiş çilek)

Sıcak su eklediğiniz fincana çözünebilir kahveyi ekledikten sonra buz doldurduğunuz ayrı bir bardağa aktarın ardından bardaktaki soğuk kahveyi bütün malzemeleri damak tadınıza göre vanilya ve Hindistan cevizi eklediğiniz mikserde çırpın.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir